Кожен з нас повсякчас натрапляє на таке явище, як перепади напруги в електромережі. В ідеальному випадку напруга в мережі повинна мати значення 220 В, частоту – 50 Гц. Державні галузеві стандарти допускають коливання напруги в мережі при нормальних умовах ± 5%, граничні коливання – до ± 10% від номінального значення. У реальності ці умови практично ніколи не виконуються. І не лише тому, що електромережі настільки недосконалі і мають дефекти.

Об'єктивно, напруга в мережі залежить від місця розташування споживача електроенергії і його віддаленості від трансформаторної підстанції. Так можна очікувати перевищення напруги у споживачів, розташованих близько до трансформаторної підстанції. І відповідно неприпустимо низьким воно буде у вельми віддалених споживачів. Перепади бувають як сезонними, так і більш частими – добовими. Так підвищене споживання електроенергії в зимовий період призводить до зниження напруги в мережі (часом аж до 150 В), що в свою чергу погіршує умови експлуатації електроприладів і сприяє повільному виведенню їх з ладу. Найгірший з варіантів – аварійна ситуація з обривом або обгоранням нульового проводу в електрощитовій або на трансформаторній підстанції. Таке явище може призвести до різкого збільшення напруги у споживачів, іноді до 400 В!

Таку напругу не здатне витримати навіть обладнання з вбудованим захистом. При цьому у споживачів перегорає вся техніка, підключена до мережі на момент аварії. Якщо напруга занадто низька – прилади не вмикаються, якщо висока – відбувається пробій ізоляції, перегоряють електронні компоненти на платі, що призводить до виходу приладу з ладу. Існує ризик загоряння та ураження електричним струмом.
Малоймовірно, що можна вирішити цю проблему на рівні розподільчих систем електроенергії. Так само як і мало хто може розраховувати на компенсацію матеріальних і моральних втрат постачальниками електроенергії при виході з ладу дорогої техніки. Особливо чутливі до перепадів напруги холодильники, кондиціонери, електроніка газових котлів та інша складна побутова техніка. 
ЯК ЗАХИСТИТИ ПОБУТОВУ ТЕХНІКУ
Як правило, «порятунок потопаючих, справа рук самих потопаючих». Таким чином, приходимо до висновку про необхідність індивідуального захисту нашої техніки. Пристроєм, який може з цим впоратися є стабілізатор напруги. Використання стабілізаторів напруги вирівнює напругу до потрібних параметрів, робить її стабільною.

При підключенні до електричної мережі він на виході дає стабільну напругу 220 В для однофазних мереж і 380 В для трифазних. Вся побутова техніка найчастіше розрахована на однофазний струм, однак, якщо в приміщенні є хоча б один трифазний прилад, то знадобиться трифазний стабілізатор. Для вибору стабілізатора, приймаємо за замовчуванням, що нам для встановлення потрібен однофазний стабілізатор.
ВИСНОВКИ
Використання стабілізаторів напруги вирівнює напругу до потрібних параметрів, робить її стабільною. Є така думка, що стабілізатор напруги – це дорогий пристрій. Але треба зважати на вартість побутових приладів, які перебувають під їх захистом – сучасний холодильник, телевізор або комп`ютер (плюс інформація, яка зберігається в його пам`яті) мають значно більшу вартість. Як ви самі розумієте, убезпечити свою побутову техніку та домашні електроприлади просто необхідно!
Сподіваємося, ця інформація допоможе спростити для вас процес вибору стабілізатора напруги. Ми ж можемо запропонувати вам якісні та доступні стабілізатори напруги українського виробництва, які відрізняються розширеним функціоналом захисту. Нехай всі ваші електроприлади будуть в цілими і неушкодженими!

Джерело: masteram.com.ua

Японські винахідники представили робота-гуманоїда HPR-5P, який може самостійно розрізнити гіпсокартонний лист, приставити його до деревного каркасу стінки і прикріпити шурупами.

Робот-гуманоїд HPR-5P було створено в рамках програми Humanoid Robotics Project. Інженери мали намір створити роботизований пристрій для використання з практичними цілями, включаючи ремонтні роботи. Зріст HPR-5P становить 182 см, а вага – 101 кг. Модель може тримати в руці вантаж масою 2,9 кг. В голові робота розташовується велика кількість відеокамер і сенсорних датчиків, за допомогою яких він через кожні три секунди формує для себе карту навколишнього середовища.

Інженери навчили HPR-5P управлятися з монтажем гіпсокартонних панелей для демонстрації його технічних можливостей в рамках діючого наукового проекту.

Джерело: ew-s.com.ua

Чимало користувачів заряджають свої смартфони, використовуючи поради для звичайних кнопкових телефонів. Тобто розряджають смартфон до 0%. Однак, так заряджати смартфони неправильно.

В цьому переконують експерти GSMArena, пише segodnya.ua.

Справа в тому, у старих телефонах використовували нікель-кадмієві батареї, котрі мали так званий «ефект пам’яті». Тож їх потрібно було повністю розрядити і зарядити до 100%.

Сучасні смартфони мають літій-іонні і літій-полімерні акумулятори позбавлені проблеми «ефекту пам’яті», тому готові працювати відразу «з коробки» без розгону.

Як стверджують експерти GSMArena, для таких батарей 100% зарядка є шкідливою. Оптимально заряджати пристрій на рівні 40-30%.

Також експерти не рекомендують грати ігри на смартфоні під час зарядки, адже відеоігри сильно нагрівають процесор від чого нагрівається батарея – це негативно впливає на смартфон.

А от залишати на ніч смартфон на зарядці не є небезпечно, кажуть експерти. Головне використовувати фірмову зарядку – вона має механізм захисту від перегріву.
Джерело:semobile.com.ua

Одна з проблем, з якою можуть зіткнутися користувачі пристроїв, що працюють під управлінням операційної системи Android, – це переповнення внутрішньої пам’яті. Якщо внутрішня пам’ять заповнена, стає неможливо встановлювати додатки, завантажувати файли або отримувати їх по Bluetooth, знижується швидкість роботи.

Як очистити внутрішню пам’ять на Android?
Внутрішня пам’ять – це вбудована пам’ять самого пристрою, свого роду аналог жорсткого диска на комп’ютері. Ось тільки жорсткий диск при бажанні можна замінити на більш місткий, а внутрішню пам’ять смартфона або планшета – ні. Об’єм пам’яті пристроїв на андроід можна розширити за рахунок використання зовнішніх носіїв – карт пам’яті. Для установки додатків і зберігання файлів можна використовувати як пам’ять пристрою, так і карту пам’яті.

Зазвичай програми за замовчуванням встановлюються у внутрішню пам’ять пристрою. Також в цій пам’яті зберігаються зроблені вами фотографії, отримані файли, диктофонні записи, а ще – тимчасові файли додатків. При інтенсивному використанні смартфона або планшета внутрішня пам’ять рано чи пізно переповниться, і частина інформації потрібно буде видалити або перемістити на карту пам’яті, щоб очистити внутрішню пам’ять.

Перш ніж приступати до очищення, дізнайтеся, чим саме зайнята внутрішня пам’ять. У налаштуваннях пристрою повинен бути розділ, в якому можна ознайомитися з використанням пам’яті (зазвичай він називається просто Пам’ять). У цьому розділі можна дізнатися, який обсяг займають різні типи файлів і скільки залишилося вільного місця. Ця інформація допоможе визначити, що треба видаляти або переносити в першу чергу. Також можна використовувати для цих цілей сторонні додатки (Disk Usage, Storage Analyser і ін.).

Способи очищення внутрішньої пам’яті Android
Перенесення файлів на карту пам’яті

Насамперед треба перемістити зображення, документи, музику, аудіо, відео та інші файли з пам’яті пристрою на карту пам’яті. Користувацькі файли можуть зберігатися в папках Bluetooth, DCIM (фото з ​​камери), Download (завантаження), Documents, Movies, Music, Pictures, Video, Sounds і ін. Створіть відповідні папки на карті пам’яті, якщо вони відсутні, і перемістіть в них файли .

Для переміщення файлів зручно використовувати популярний файловий менеджер для Android – ES Провідник, який доступний в магазині додатків Play Маркет. Щоб перемістити файл, зайдіть через ES Провідник у відповідну папку, виділіть файл довгим натисканням, виберіть функцію Перемістити, а потім вкажіть папку призначення на карті пам’яті. У деяких пристроях ці ж дії дозволяє виконати вбудований файловий менеджер.

Також перемістити файли можна за допомогою ПК. Для цього треба підключити пристрій до комп’ютера через USB кабель. Як правило, потрібна установка драйверів для пристрою. Після цього смартфон або планшет відобразиться в Провіднику, і ви зможете перенести необхідні файли. Деякі виробники випускають спеціальні програми для взаємодії телефонів і планшетів з ПК (наприклад, Samsung Kies), їх також можна використовувати для переміщення файлів.

Переносите на карту пам’яті тільки ті файли, в яких абсолютно впевнені! Перенесення системних файлів може привести до некоректної роботи пристрою.

Перенесення додатків на карту пам’яті

Також можна перенести на карту пам’яті деякі програми. Залиште у внутрішній пам’яті пристрою тільки ті додатки, якими користуєтеся найчастіше і для яких важлива швидкість роботи. Також не радять переносити на карту пам’яті встановлені додатки, це може привести до некоректної роботи цих додатків і пристрою в цілому.

Перенести додаток на карту пам’яті можна в настройках пристрою. В налаштуваннях зайдіть у розділ Додатки(Менеджер програм) і натисніть на додаток, якbq хочете перенести. Якщо він підтримує перенесення, ви побачите кнопку Перемістити на SD-карту, на яку треба натиснути.

Якщо кнопка неактивна або взагалі відсутня, для переносу можна використовувати сторонні додатки, наприклад, AppMgr III, Link2sd, Android Assistant і ін. Врахуйте, що для перенесення додатків можуть знадобитися Root-права.

Очищення від сміття

Під сміттям мається на увазі кеш браузерів і інших додатків, залишки видалених додатків і т. П. При довгому використанні пристрою накопичуються десятки і сотні мегабайт такого сміття. Воно не тільки займає внутрішню пам’ять, а й зменшує швидкодію пристрою.

Кеш додатків можна час від часу чистити вручну. Для цього знайдіть в налаштуваннях необхідну програму та натисніть кнопку Очистити кеш. Не плутайте її з кнопкою Очистити дані! При очищенні даних можуть віддалитися важливі для користувача настройки.

Однак чистити кеш кожного додатка вручну довго і виснажливо. Щоб очистити пам’ять на Android, зручно використовувати додаток Clean Master. Після його установки зайдіть в додаток і натисніть кнопку Сміття. Clean Master просканує пам’ять пристрою і знайде все сміття, яке можна видалити. Після цього натисніть кнопку Очистити. Якщо ви не хочете видаляти якісь файли, просто зніміть галочки поруч з ними.

До речі, в програмі є два режими видалення сміття – стандартний і розширений. У розширеному режимі додаток, наприклад, додатково сканує пам’ять на предмет наявності великих файлів (розміром більше 10 мегабайт).

Як запобігти переповнення внутрішньої пам’яті
Щоб запобігти швидкому переповнення вбудованої пам’яті пристрою, потрібно встановити автоматичне збереження створюваних або завантажуваних файлів на карту пам’яті в додатках, якими ви часто користуєтеся. До них можуть належати:

камера;
диктофон;
браузери;
додатки для створення і редагування документів, зображень, відео, аудіо;
програми для обміну повідомленнями;
програми-завантажувачі;
GPS-карти та навігатори.
Якщо додатки вимагають вказати шлях для збереження файлів, треба створити відповідні папки на карті пам’яті.

Деякі файли можна зберігати не в пам’яті пристрою або на карті, а в хмарних сховищах. Доступ до зберігаючихся в хмарі файлів ви зможете отримати з будь-якого пристрою, який має вихід в Інтернет.
Джерело:pik.org.ua

Є всі підстави вважати, що через посилення в кілька разів конкуренції на ринку переносної електроніки, трекер Xiaomi Mi Band 4 вийде на ринок зовсім не в 2020, а в 2019 році. Станеться це вже в середині наступного року, імовірно, в період з травня по липень. У нинішньої моделі досить мало недоліків, але ряд таких все ж є, тому цілком собі очевидно, що виробник просто спробує їх виправити, тим самим виконавши побажання користувачів.

Найбільше в спортивному браслеті зразка 2018 роки від Xiaomi не вистачає модуля GPS, який би дозволив відмовитися від смартфона під час пробіжок і поїздок на велосипеді. Саме він стане головним нововведенням Mi Band 4. За рахунок даного модуля трекер зможе відстежувати своє положення на вулиці без використання телефону. Це дозволить отримувати дані про швидкість переживання, а також багато інших, які допоможуть людям, які ведуть активний спосіб життя.Звичайно, GPS для відстеження місця розташування стане далеко не єдиним нововведенням в Xiaomi Mi Band 4. Даний трекер повинен отримати захисне скло для захисту дисплея від подряпин. Пластикове покриття, яке в даний час використовується в Mi Band 3, дуже швидко покривається подряпинами, в результаті чого спортивний браслет втрачає свій товарний вигляд і виглядає дуже не красиво.

Вартість нового фітнес-браслета Xiaomi виявиться на рівні 200 юанів, тобто викласти за нього потрібно буде близько 1000 гривень, якщо курс долара залишиться на нинішньому рівні. Залишилося тільки дочекатися офіційної презентації, до якої трохи більше ніж півроку.
Джерело:semobile.com.ua/

На заході Lenovo Tech World Conference 2018, компанія Lenovo показала незвичайний комп'ютер Titanium Enterprise. Особливість новинки в зовнішньому вигляді - він зроблений у вигляді космічного корабля Enterprise з всесвіту «Зоряного Шляху».

Особливості

Titanium Enterprise висвітлюється RGB-підсвічуванням на 16 млн кольорів і вбудованим проектором, а його кнопка включення знаходиться в двигуні зорельота. В середині розмістилися процесор Intel Core 9-го покоління, свіжа відеокарта NVIDIA GeForce RTX 2080 8 GB GDDR6, 32 ГБ ОЗУ, жорсткий диск на 2 ТБ і SSD-накопичувач на 1 ТБ. Titanium Enterprise зроблений на замовлення для обмеженого використання компанією Paramount CBS. Точна ціна комп'ютера-корабля з Star Trek невідома, але за чутками такий екземпляр обійшовся замовнику в $ 2,5-3 тис.
Джерело:semobile.com.ua

Компанія Acer анонсувала вихід на український ринок нової лінійки ноутбуків Spin 5. Це портативні ноутбуки "2 в 1" з поворотною конструкцією екрану.

Як стверджують розробники, - це універсальні, тонкі, продуктивні ноутбуки, які поєднують функції класичних ПК і планшетів.

Так, ноутбуки Spin 5 отримали дисплей, який може розвернутися на 360 градусів. Корпус виготовлений з алюмінію, його товщина - 15,9 мм. Комфортним є і вага пристрою - півтора кілограма.

Всі ноутбуки серії працюють на процесорі Intel Core i3-8130U 8-го покоління і з вбудованою відеокартою Intel HD 620. Моделі отримали сенсорний IPS-дисплей з діагоналлю 13,3 дюйма і роздільною здатністю Full HD.Все моделі серії Spin 5 укомплектовані електронним пером Active Stylus Pen ASA630. З його допомогою можна малювати, робити схеми тощо. Обидві конфігурації Spin 5 обладнані сканером відбитків пальців з підтримкою технології Windows Hello для комфортного входу в систему.
Джерело:hronika.info

Google запускає в своїй пошуковій системі функцію планування подорожей.

Інструмент поки обмежений плануванням подорожей тільки в 25 напрямках. Зате користувачі cмогут ознайомитися з пропозиціями по готелях, а на основі даних з Google Maps отримають орієнтири і доступ до громадського транспорту. Інструмент також розповість, як дістатися до і з аеропорту.

Після того як мандрівник визначився з пунктом призначення, він зможе дізнатися рейтинги місцевостей, де розташовані готелі. Це допоможе йому вибрати зручний район.
Джерело:etcetera.media

Смартфон Samsung Galaxy Note 9 ризикує повторити сумну долю Note 7, який прославився своїм «вибуховим» характером в 2016 році. У США ріелтор Діана Чунг (Diane Chung) подала на Samsung до суду після того, як недавно куплений смартфон загорівся в її сумочці.

Інцидент стався 3 вересня 2018 року в Лонг-Айленді. Чунг виявила, що її новий Samsung Galaxy Note 9 почав раптово нагріватися, перестала його використовувати і поклала в сумочку.

Але незабаром вона почула «свистячі звуки, а потім помітила густий дим», який йшов з її сумочки. При спробі дістати смартфон, вона обпекла пальці.

Зрештою, вона висипала вміст сумки на підлогу ліфта, в якому їхала в той час, але вогонь не припинявся, поки пристрій накрили тканиною і не помістили в відро з водою.

Нагадаємо, відгук бракованих Galaxy Note 7 восени 2016 року виявився безпрецедентним за масштабом для Samsung. Як показало розслідування причин загоряння і самопідрив смартфонів, вибухи відбувалися через елементи живлення, а точніше через похибки при їх виробництві і проблем з технологічним процесом складання.

Джерело:http://internetua.com

Зі скромного редактора англомовних текстів український стартап Grammarly перетворився на зірку світового ринку високих технологій, пише журнал Новое Время.

У травні 2017 року дітище українця Максима Литвина залучило від венчурних фондів $110 млн. Після цього про український стартап заговорив весь світовий технологічний ринок.

Головний продукт
Ключовий продукт Grammarly - редактор, який поліпшує якість написаного його користувачем англомовного тексту. Перша його версія вийшла у 2011-му, а пізніше з'явилися додатки для різних інтернет-браузерів - Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer.

Редактор Grammarly простий у використанні і допомагає не просто перекласти будь-який текст англійською, а зробити це з урахуванням того, до кого і навіщо звертається його автор.

Користувач завантажує текст і вибирає параметри редагування: потрібно вразити адресата, переконати його або просто поінформувати про що-небудь. Потім автор матеріалу задає ще й рівень емоційності тексту. У підсумку редактор "висловлює" свої зауваження.
Базову версію програми компанія надає клієнтам безкоштовно. А всі її просунуті можливості доступні за передплатою, яка коштує $140 на рік.

Продукт, створений українцями, зібрав величезну армію користувачів. У списку корпоративних клієнтів Grammarly - технологічний гігант Microsoft та Університет штату Арізона. Але ключові споживачі - це звичайні люди.

І якщо у 2015-му сервісом користувалися 1 млн щоденних користувачів, то станом на 2018-й таких стало 15 млн.

"Динаміка зростання користувачів Grammarly говорить про те, що Google і Microsoft так і не зробили нормальний сервіс перевірки правопису, - коментує Тимур Ворона, редактор видання про бізнес і технології MC Today, - А ще про те, що в англомовних країнах стає більше іммігрантів, які добре не знають мови".

Співробітники як ключовий актив
Дві третини зі 150 співробітників Grammarly працюють у Києві - офіс розташований на 14-му поверсі столичного бізнес-центру Гулівер. Гроші інвесторів пішли на облаштування та наповнення співробітниками офісів у Києві, Сан-Франциско та Нью-Йорку.

Така увага до персоналу для Grammarly виглядає логічною: саме розробники - її ключовий актив. Компанія практично не має комп'ютерного "заліза" на своєму балансі, орендуючи процесингові потужності на ринку.Українські навчальні заклади практично не випускають фахівців з комп'ютерної лінгвістики. Тому Grammarly практикує програми партнерства з вітчизняними вишами. "Ми співпрацюємо з Українським католицьким університетом, який готує фахівців за профілями, які нам потрібні", - розповідає Анатолій Вісікерський, операційний менеджер.

Але знайти і підготувати "під себе" студентів - півсправи. Далі їх треба якось утримати. Адже за співробітників Grammarly конкурує фактично з усім високотехнологічним бізнесом планети, зокрема з такими гігантами, як Google та Facebook."Таку гонку озброєнь складно виграти у гігантів, - зізнається Литвин, - Ми даємо те, що гіганти дати не можуть: у нас програміст може істотно вплинути на траєкторію розвитку компанії".

Крім того, в київському офісі його співробітники можуть не лише працювати, а й займатися йогою, слухати виступи запрошених лекторів на теми штучного інтелекту і машинного навчання. Для інтровертів передбачені окремі робочі місця, де вони можуть сховатися від зовнішнього світу.

А ще у Grammarly особливе ставлення до релокейту - переїзду співробітників з України до США. Багато вітчизняних програмістів хотіли б попрацювати у Кремнієвій долині, проте компанія намагається якомога більше людей утримати в Києві.
Джерело/nv.ua

Опція допоможе батькам стежити за тим, що дивляться їхні діти.
З самого раннього віку діти вже не можуть відірватися від монітора комп'ютера або смартфону, що, звичайно, не правильно, але є суворою дійсністю. Батьки часто не можуть навіть проконтролювати, що там їхні діти дивляться.

Один з найпопулярніших сайтів YouTube вирішив прийти на допомогу старшому поколінню і створив спеціальну функцію для стеження за діями дітей в мережі. Розробники повідомляють, що таким чином батьки отримали можливість самостійно вибирати контент, який буде доступний малюкам. Поки що така можливість є тільки для користувачів на пристроях з Android, але незабаром така можливість буде і на iOS.
Для роботи дорослі можуть використовувати кнопку «+». Активувати таку функцію необхідно в налаштуваннях, перейшовши на профіль свого чада, де і встановити розширення під назвою "Тільки схвалений контент". Тепер батьки зможуть самі вибирати відео і канали для своїх дітей у додатку на пристроях Android у всьому світі.

"Зовсім скоро функція з'явиться і на iOS. Вибрати відео, канал або колекцію каналів можна за допомогою кнопки "+", - йдеться в повідомленні прес-служби Google.
Раніше повідомлялося, що Google змусить сновид замовкнути. У той час як Google ще не запустила свої функції цифрового помічника на телефонах Android, вона вже думає про те, як оснастити цими функціями вашу розумну колонку. Команда 9to5Google виявила матеріал в останньому додатку Google для Android, який вказує на нові цифрові функції для здоров'я, які запровадять з колонки та інші пристрої, оснащені асистентом.

Хоча точна функціональність не ясна, є функція простою, що може перешкодити людям використовувати колонку в певний час дня, наприклад, вночі. Це може бути особливо корисно, якщо у вас є погана звичка наспівувати або задавати питання, коли ви повинні лягти спати. Або ж якщо ви страждаєте на лунатизм.

Джерело:znaj.ua

Дослідник в області кібербезпеки Патрік Уордл виявив, що додаток для Mac під назвою Adware Doctor шпигувало за користувачами.
Додаток Adware Doctor є четвертим за популярністю платним додатком для Mac, яке захищає комп'ютер від вірусів і реклами.
Уордл виявив, що додаток збирає історію браузера і список використовуваних програм в zip-файл, а потім відправляє його на один з китайських серверів. При цьому програма не запитує у користувача доступ до цієї інформації, що є порушенням правил конфіденційності.
Експерти викрили в шпигунстві розширення для браузера Mozilla Firefox під назвою Web Security. Воно передавало історію завантажених користувачем адрес на німецький сервер.
Джерело:etcetera.media

Компанія зменшить можливості для навігації в програмі з п'яти до трьох, видаливши кнопку Highlights та камери.
Корпорація Microsoft оголосила, що видалить зі Skype ряд елементів у стилі месенджера Snapchat, – повідомляє 1NEWS.
Програмний гігант оновив Skype у червні 2017 року, проте наштовхнувся на критику з боку користувачів, які заявили, що це “дурне” і “найгірше за усі часи оновлення”.
Microsoft погодилась, що частина нових елементів “заважають” користуватись програмою за її основним призначенням: для обміну повідомленнями та здійснення телефонних дзвінків.
Значна частина оновлень просто “не відповідає” потребам більшості користувачів, говориться в заяві компанії.
Компанія зменшить можливості для навігації в програмі з п’яти до трьох, видаливши кнопку Highlights та камери.
Джерело: 1news.com.ua

Wi-Fi роутер - це пристрій, який на сьогоднішній день є скрізь, де є доступ до домашнього інтернету. Здійснити підключення до нього вдома не складає труднощів навіть непідготовленому користувачу. Однак в століття сучасної і регулярної модернізації техніки вибір відповідної моделі маршрутизатора навіть самому впевненому користувачу дається не легко. У цій статті ми представимо вам рейтинг 
Кращі недорогі Wi-Fi роутери

1) TP-LINK TL-WR841N
Що завжди привертає в маршрутизаторах компанії TP-Link, так це наявність розширеного функціоналу навіть для самих доступних рішень. Навряд чи переважна більшість власників TL-WR841N буде організовувати віртуальні сервера на машинах своєї локальної мережі, але таку можливість виробник моделі їм надав. Для домашнього ж застосування, інтерес скоріше можуть представляти функції батьківського контролю або обмеження трафіку, також наявні у розглянутого роутера. Девайс володіє розвиненою і дуже гнучкою системою конфігурації і підтримує всі актуальні протоколи з'єднань.
Дизайн роутера претендує на продуманість і деяку оригінальність. Пристрій стильно виглядає, зручно кріпиться на стіну або встановлюється на горизонтальну поверхню, а велика кількість вентиляційних отворів не дозволить перегріватися електронній начинці в найскладніших умовах експлуатації.
Незважаючи на заявлену теоретичну швидкість бездротового обміну в 300 Мбіт / с, реальні показники не перевищують сотні мегабіт. З іншого боку, провідні інтерфейси саме на таку швидкість і розраховані.

Основні плюси:
антени збільшеної потужності;
дуже широкий функціонал і гнучке конфігурування;
цікавий і ергономічний дизайн.

Мінуси:
немає USB для підключення принтера або флешки;
100-мегабітні LAN-порти.

2) D-link DIR-300S
Дуже скоро сімейство DIR-300 відзначатиме свій десятирічний ювілей. За зазначений час виробником було випущено кілька модифікацій цього маршрутизатора початкового рівня, ми ж пропонуємо вашій увазі останнє покоління моделі. Вона отримала суфікс S, добре перевірену апаратну платформу і оновлений корпус. Маркетологи компанії стверджують, що новинка створювалася в тісному контакті з провідними вітчизняними провайдерами та оптимізована для роботи з додатками IPTV. Точка доступу підтримує всі типи підключень, в тому числі Dual Access. З неоднозначних рішень варто згадати глянсовий пластик верхньої кришки корпусу. Він не тільки симпатично виглядає, але і чудово збирає відбитки пальців.

Основні плюси:
може використовуватися в якості бездротового клієнта;

Мінуси:
глянсовий «верх» корпусу, що збирає пил і відбитки;
немає можливості організувати гостьову зону.

Кращі Wi-Fi роутери середнього цінового сегмента

1) MikroTik RB951G-2HnD
Особливістю маршрутизаторів, що випускаються під торговою маркою MikroTik, є просто-таки найширша функціональність, порівнянна з «дорослими» системами. Вона дозволяє реалізувати практично будь-яку мережеву завдання, але ось зворотна сторона універсальності тут виражається в складності конфігурації самого девайса. Маршрутизатор найкраще підійде тільки підготовленим користувачам, для яких можливостей роутерів побутового рівня недостатньо, або для організацій малого і середнього бізнесу. Зате грамотно налаштований MikroTik буде стабільно працювати тривалий час, безпроблемно пропускаючи великі обсяги даних і забезпечуючи впевнену зону покриття за рахунок потужного передавача. До речі, модель оснащена трьома вбудованими антенами, кожної з яких можна управляти незалежно, переводячи пристрій в різні конфігурації MIMO (1x1, 1x2, 2x1 або 2x2).

Основні плюси:
збільшена потужність передавача;
можливість подачі живлення за технологією PoE;
дозволяє одночасно обслуговувати до 200 користувачів;
настроюється кількість WAN-портів.

Мінуси:
повністю реалізувати потенціал роутера вийде тільки при використанні скриптів.

2) ZyXEL Keenetic 4G III
Досить потужним і цікавим маршрутизатором є Keenetic 4G III. Не вимагаючи додаткової адаптації, він працює з великою кількістю популярних зараз USB-модемів, що забезпечують користувача мобільним інтернетом 3G або 4G. На апаратному рівні працює IP-TV. Підтримуються всі популярні стандарти Wi-Fi, включаючи 802.11n. Корпус виконаний в чорному кольорі і забезпечений двома знімними антенами, що передають сигнал на швидкості до 300 Мбітсек. На задній частині корпусу розташовані 4 роз'єми LAN, роз'єм WAN, є підтримка VPN (звична крихітну кнопку) і гніздо мережі електроживлення. Посилений USB-роз'єм дозволяє працювати з активними USB-подовжувачів до 20 метрів. У комплект поставки входять адаптер живлення, кабель Ethernet і USB-подовжувач.

Основні плюси:
доступна ціна
швидка настройка
компактний розмір

Мінуси:
Невелика зона покриття безпровідного сигналу

3) ASUS RT-N56U
На відміну від інших категорій цифрової техніки, мережеве обладнання значно повільніше старіє, і хорошим прикладом цього твердження може служити маршрутизатор RT-N56U. Навіть активне впровадження стандарту 802.11ac його популярність найближчим часом навряд чи помітно знизить. Очікувати швидкого появи масового високошвидкісного доступу в світову павутину не доводиться, а два діапазони і підтримка MIMO 2x2 - більш ніж достатньо для потреб побутового рівня та повного завантаження 100-мегабітних інтернет-каналів. Не останнє значення має і зовнішній вигляд пристрою, з яким у рекомендованого Wi-Fi роутера також все чудово. Дизайнери постаралися на славу, і знайдений ними «Diamond Style» вже неодноразово був використаний в різних лінійках роутерів Asus. Найбільш істотним його недоліком можна вважати єдино можливе просторове положення корпуса й проведення, що стирчать збоку.

Основні плюси:
відмінна швидкість «по повітрю»;
зручний і зрозумілий веб-інтерфейс;
2 порти USB;
вбудовані файловий сервер і торрент-клієнт;
мережеві друк і сканування.

Мінуси:
непрактична конструкція.

4) ZyXEL Keenetic Viva
Маршрутизатор, що надає доступ по виділеній лінії Ethernet, використовуючи будь-який тип VPN підключення - це ZyXEL Keenetic Viva. Обладнаний стандартом підключення 802.11n, швидкість якого сягає 300 Мбіт / сек. Працює тільки в діапазоні 2.4 ГГц, що для цього цінового сегмента абсолютно нормально. Роутер обладнаний хостом USB, з функціональністю якого можна відкрити доступ до мережі Інтернет через 3G / 4G USB-модем. Поставляється в чорному корпусі з двома знімними антенами. На задній частині є чотири роз'єми LAN, один WAN, кнопка включення і скидання, гніздо електроживлення. Кнопка Wi-Fi на корпусі дозволяє миттєво підключити до мережі друзів. Радує око русифікація підписів під кожною групою роз'ємів. Маршрутизатор знадобиться середньостатистичному користувачеві мережі Інтернет для здійснення щоденних завдань, таких як перегляд Smart TV і веб-серфінг.

Основні плюси:
доступна ціна
легке підключення до мережі
русифіковані підписи на корпусі

Мінуси:
Зона покриття мережі

5) TP-LINK Archer C20
Бюджетний варіант дводіапазонного роутера, що підтримує протокол 802.11ac. Компанія TP-Link традиційно урізає апаратну частину доступних маршрутизаторів, залишаючи практично недоторканою базову функціональність. У порівнянні зі своїми старшими «родичами», модель Archer C20 обділена гігабітними дротовими портами і отримала найпростіші чіпи, що відповідають за обмін по Wi-Fi. Логіку виробників зрозуміти досить непросто. Основний трафік створюють запити не у внутрішню, а саме в зовнішню мережу. Був би ще USB 3.0 і вище - була б можливість завантажити бездротові канали за допомогою медіа-сервера і зовнішнього накопичувача. Втім, якщо кого цікавить саме такий безглуздий перекіс пропускної здатності, зверніть увагу на модель Archer C50. При 100-мегабітних портах WAN і LAN, вона має теоретичну швидкість передачі «по повітрю», рівну 1167 Мбіт / с. На функціональному рівні, найбільш істотною втратою маршрутизатора стала відсутність множинної передачі для HD-відео. При цьому необхідний для IPTV протокол IGMP Proxy підтримується.

Основні плюси:
підтримка стандарту 802.11ac;
можливість підключати модеми 3G і LTE;
функціональність файл-сервера і принт-сервера.

Мінуси:
низькошвидкісні провідні порти;
повільний USB.

Кращі топові Wi-Fi роутери

1) ASUS RT-AC3200
Лінійка продуктів компанії ASUS включає в себе справжнього Флагман - лідера серед сучасних маршрутизаторів. Модель RT-AC3200 представлена, як трьохдіапазонний пристрій, здатний працювати на частотах 2,4 ГГц (один потік даних) і 5 ГГц (два потоки даних). Шість (!) Зовнішніх від'єднується антен допомагають RT-AC3200 видавати максимальну швидкість бездротового з'єднання, що досягає в ідеальних умовах 3200 Мбіт / с. В якості стандартів зв'язку заявлені, як нескладно здогадатися, 802.11a / b / g / n / ac. Завдяки технології Tri-band Smart Connect, канал зв'язку для кожного пристрою підбирається строго індивідуально, тим самим підбирається найкращий по допустимої швидкості передачі даних, завантаженості і, звичайно, сили самого сигналу. В результаті клієнт отримує максимум від можливого. Вже зарекомендувала себе технологія Ai Radar в цій моделі знаходиться на своєму місці, перетворюючи слабкий всенаправленний сигнал в один односпрямований, від чого поліпшується швидкість передачі даних. Два порти USB, один з яких 3.0, використовуються для підключення зовнішніх накопичувачів. Не дивлячись на всю серйозність даного пристрою, зробити його настройку не складе труднощів. Компанія ASUS може по праву пишається своїм програмним забезпеченням, роблячи його доступним і зрозумілим для споживача

Основні плюси:
швидкість передачі даних
робота в трьох діапазонах
дуже висока швидкість передачі даних
широка зона покриття
безліч фірмових технологій
всеспрямований і односпрямований сигнали

Мінуси:
дуже висока ціна

2) ASUS RT-AC87U
Топовим роутер RT-AC87U від компанії ASUS можна назвати по праву. Ексцентричний дизайн цієї точки доступу приверне увагу навіть скептично налаштованого користувача. Стандарт Wi-Fi 802.11ac разом з чотирма знімними антенами дозволяє на повній швидкості працювати з декількома клієнтами. А технологія Ai Radar покриває зону, рівну, як заявляє виробник, 465 м2 на швидкості до 2334 Мбіт / с. Це дозволяє транслювати відео в форматі UltraHD / 4K. Габарити маршрутизатора вражають уяву - при розмірі 29 х 17 х 5 мм його вага становить 750 грамів. Це вам не крихітні «кубики», які ми розглядали на початку статті. У цій моделі присутні знайомі нам риси від ASUS - скошені кути, прямі лінії і візерунок на корпусі у вигляді текстур. Органи управління включають в себе розташовані на передній грані дві великі кнопки Wi-Fi і LED - вони дозволяють відключити бездротову мережу і підсвічування індикаторів в одне натискання. Позаду розташовані порт WAN, чотири гігабітних порту LAN, кнопка клієнта WPS, кнопка скидання і включення, порт USB 2.0? а також більш швидкісний USB 3.0, розташований за спеціальною заглушкою. Ще на корпусі можна знайти звичний роз'єм живлення і роз'єми для знімних антен. Незалежна робота діапазонів 2.4 ГГц і 5 ГГц забезпечується за рахунок двоядерного процесора, завдяки чому роутер і показує таку швидкість передачі даних.

Користувачам, які віддають перевагу провідний інтернет, точка доступу пропонує технологію Gigabit Ethernet, яка дозволяє один з портів LAN використовувати як друге підключення до мережі Інтернет. Зручний і зрозумілий інтерфейс повністю русифікованого програмного забезпечення дозволяє в повній мірі насолоджуватися використанням даного маршрутизатора.

Основні плюси:
багатофункціональність
програмне забезпечення
величезна зона покриття
величезна швидкість передачі даних
всеспрямований і односпрямований сигнали

Мінуси:
дуже висока ціна

3) MikroTik hAP AC
Якщо ви віддаєте перевагу тримати всі параметри домашньої мережі під жорстким контролем, а сценарії взаємодії з «зовнішнім світом» прописувати особисто - цей роутер для вас. За порівняно адекватну ціну, власник MikroTik hAP AC отримує гнучко настроюється роутер, оснащений оптичним (SFP) і п'ятьма гігабітними дротовими портами. Підключення користувачів до мереж типу GPON зараз вже далеко не рідкість, тому замість конвертера, має сенс використовувати більш ефективне обладнання, ідеально пристосоване для подібних завдань. Що стосується бездротової частини пристрою, то зараз складно знайти конкуруючу пропозицію, яке забезпечує MIMO 3x3 незалежно по двом діапазонах. До речі, з трьох пар внутрішніх антен, замість однієї можна підключити зовнішні. З огляду на солідну вихідну потужність кінцевих підсилювачів, такий крок забезпечить ну дуже велику зону покриття. Істотний недолік у девайса один - настройка маршрутизаторів MikroTik передбачає непогане знання мережевих протоколів, але це вже проблема будь-яких універсальних інструментів.

Основні плюси:
оптичний порт;
підтримка конфігурації MIMO 3x3;
підтримка технології PoE в повному обсязі (отримання і віддача харчування);
можливість налаштування під будь-які мережеві умови.

Мінуси:
порт USB версії 2.0;
складність настройки.

Mozilla випустила першу версію свого браузера, що не приймає TLS-сертифікати від центра, що засвідчує Symantec. Коли інтернет-користувач потрапляє на будь-яку сторінку з сертифікатом від УЦ Symantec, нова версія Firefox відображає повідомлення безпеки.

Нова політика була реалізована в Firefox Nightly 63 і перейде в ранню бета-версію браузера на початку наступного місяця. Згідно з графіком виходу нових версій, реліз остаточного складання відбудеться 23 жовтня поточного року.

Mozilla послідувала прикладу Google, виключила сертифікати Symantec зі списку довірених в Chrome 70 Canary - «нічний» збірці браузера для розробників, що вийшла 20 липня.

Джерело:http://internetua.com

Понад рік тому Twitter випустив «полегшену» версію свого додатка Twitter Lite спеціально для країн з повільним або дорогим інтернетом і бюджетних смартфонів з невеликим об'ємом пам'яті. І ось нарешті Twitter Lite став доступний для жителів України і ще 20 країн.

Що таке Twitter Lite
Ця версія «важить» всього 3 МБ і оптимізована для мереж 2G і 3G. Відкриється програма на 30% швидше, ніж звичайно Twitter.

Для економії трафіку користувачі можуть не завантажувати зображення і відео в твітах, відмітити цікаві пости, щоб подивитися їх пізніше, коли буде хороший сигнал. Крім того, тут доступні нічний режим і гілки повідомлень.

Кого «підключили»
Twitter додав підтримку своєї Lite-версії в 21 країнах, в числі яких Україна, Білорусія, Туреччина, Румунія, Індія та ін. Всього ж таких країн більше 45-ти.

Завантажити додаток Twitter Lite можна в Google Play.

Джерело:gagadget.com

Від ряду джерел вже відомо про те, що флагманський смартфон Samsung Galaxy S10, поява якого на ринку очікується в січні-лютому нинішнього року, вийде в трьох конфігураціях, базова з яких отримає тільки подвійну камеру і сканер відбитків пальців на тильній кришці, проте попросять за неї в Україні значні 25 000 гривень, тобто величезну суму грошей. Втім, купити майбутню новинку можна буде в версії «для бідних».

13 серпня 2018 року корейська ресурс ET News повідомив про те, що Samsung Galaxy S10 з потрійною камерою отримав версію «для бідних», яка буде коштувати приблизно в 2 – 3 рази менше оригінальної моделі. Мобільний пристрій отримає потрійну основну камеру, сканер особи (швидше за все), а також потужне технічне оснащення, продуктивність, якого повинно вистачити для вирішення всіх повсякденних завдань.
Новинка вийде в рамках модельного ряду Galaxy A, а її точна назва поки що невідома. Цей апарат гарантовано зможе похвалитися повнорозмірним Super AMOLED-дисплеєм з підтримкою функції Always-on Display, модулями Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0 і NFC, а також акумулятором з підтримкою швидкої зарядки Fast Charge. Що стосується камери, то вона отримає три об’єктива, основною з яких зможе робити фото в роздільній здатності 32 Мп, тоді як два додаткових – 8 Мп і 5 Мп.
Прямо «з коробки» на спрощену і набагато більш дешеву версію Samsung Galaxy S10 буде встановлена ​​операційна система Android 9.0 Pie, хоча до того моменту, звичайно, Google може випустити її оновлену версію. Офіційний анонс новинки, яка увійде до лінійки Galaxy A, відбудеться в грудні-січні. Це означає, що даний апарат середнього рівня покажуть публіці ще до появи «старшої» версії, оснащеної передовим технічним оснащенням.
Джерело: itechua.com

 

В рамках виставки CES 2018 компанія HTC анонсувала поліпшену версію гарнітури віртуальної реальності HTC Vive з приставкою Pro в назві.
Особливості
VR-шолом HTC Vive Pro отримав покращене дозвіл екрана (2880 × 1600 пікселів проти 2160 × 1200 пікселів), вбудовані навушники як у Oculus Rift і оновлену систему кріплення гарнітури. Завдяки останній пристрій стало легше, зручніше і ергономічніше. Крім цього, новинку забезпечили двома фронтальними камерами і здвоєними мікрофонами. За словами творців, ці нововведення відкриють розробникам VR-додатків більше можливостей для створення ігор і програм. HTC Vive Pro працює з системою SteamVR першої і другої версій. Дата виходу і ціна нової віртуальної гарнітури поки невідома.
Бездротовий адаптер
Крім оновленого шолома, компанія HTC розповіла про бездротовий адаптер Vive Wireless Adaptor для шолома, зроблений за технологією Intel WiGig. Він передає інформацію зі швидкістю 7 Гбіт / с при частоті 60 ГГц і дозволяє передавати сигнал з комп'ютера на шолом з максимальною швидкість і без затримок. Дата виходу адаптера - літо 2018 року. Ціна - невідома.
Джерело:gagadget.com

Matrix Industries продемонструвала свій другий наручний гаджет, який не потребує підзарядки від мережі. Якщо раніше це був фітнес-трекер PowerWatch, то зараз анонсований повноцінний розумний годинник, названий PowerWatch X. Його головна особливість - поліпшена технологія перетворення тепла людського тіла в енергію для підзарядки. Тобто підживлення акумулятора здійснюється безпосередньо від контакту годин з шкірою.
Годинник здатний відображати повідомлення з сполученого з Bluetooth смартфона і, звичайно, відстежувати фізичну активність. Причому підрахунок витрачених калорій здійснюється з максимальною точністю, за це відповідає все та ж фірмова технологія перетворення тепла. Ціна гаджета за попереднім замовленням становить 249 доларів.

Компанія Google без гучних презентацій та оголошень представила фінальний реліз нової версії операційної системи Android 9.0. За попередньою інформацією, її повинні були б показати тільки 20 серпня. Окрім офіційної назви релізу Pie також стало відомо, які смартфони отримають цю ОС найближчим часом.Уже зараз нова версія Android доступна для апаратів, які брали участь у бета-тестуванні. Це Xiaomi Mi Mix 2S, Sony Xperia XZ2, Essential Phone, Nokia 7 Plus, Oppo R15 Pro, Vivo X21 і OnePlus 6, які отримають фінальний реліз до кінця осені. Дев’яту версію ОС також мають отримати гаджети Android One.

Android 9.0 Pie пропонує вбудовану підтримку вирізів в екрані, управління жестами, змінений екран багатозадачності, додавання App Actions, панель Android Dashboard, функцію Wind Down, оновлений режим «Не турбувати» і багато іншого.

Адаптивна батарея
В ОС з’явилася система на основі штучного інтелекту під назвою «Адаптивна батарея». Вона стежить за використанням батареї додатками та намагається змінювати пріоритети так, щоб більше ресурсів отримували програми, які потрібні користувачеві. Функція буде працювати найбільш оптимально з тими програмами, які вже підтримують режими енергозберігання Doze, App Standby, Background Limits.

Зрізи
«Зрізи» (Slices) дозволяють швидше виконувати завдання, виходячи за межі повноекранних додатків. Для цього використовується спеціальний шаблон інтерфейсу, на якому відображається насичений інтерактивний контент з додатка та пошуку Google Search. Згодом також стане доступним Google Assistant.

Дії додатків
«Дії додатків» (App Actions) – новий спосіб, з яким додатки намагатимуться стати помітнішими та кориснішими. Функція також використовує штучний інтелект, щоб підсвічувати додаток, який користувачеві захочеться відкрити наступним.

Новий стиль навігації
Більше року Google обіцяла нову навігацію, і Android 9 отримав її. Новий дизайн спрощує багатозадачну роботу та пошук додатків. З будь-якого місця на екрані можна виконати свайп, щоб подивитися список нещодавно використовуваних додатків.

Повідомлення та «розумні» відповіді
Android 9 додає активності сповіщенням завдяки новому програмному інтерфейсу MessagingStyle API. Він дозволяє додаткам і месенджерам показувати розмови, прикріплювати фото та стікери, а також пропонувати свої варіанти відповідей.

Збільшувач тексту
В Android 9 стало простіше виділяти шматок тексту. Функція «Збільшувач» (Magnifier) дозволяє точно розмістити курсор завдяки тому, що на екрані виводиться текст у збільшеному вигляді. Цю панель можна переміщувати по екрану, а також прикріпити до будь-якого виду у вікні додатка. Magnifier також дозволяє збільшувати будь-яку поверхню, а не лише текст.

Відео HDR VP9 Video і фото HEIF

Свіжа ОС отримала також вбудовану підтримку популярних форматів відео та фото. У Android 9 з’явилися кодеки HDR VP9 Profile 2, з якими можна дивитися фільми HDR на сумісних пристроях. Також стало можливим переглядати фотографії у форматі HEIF (heic).

Продуктивність додатків

Розробники Android 9 також підвищили швидкість роботи системи ART, у якій працюють усі додатки на цій ОС. Додатки займатимуть менше місця, за попередніми підрахунками – на 11%. Завдяки цьому програми також повинні запускатися швидше.
Джерело: techtoday.in.ua

У Китаї на виставці China Joy 2018 компанія Raytheon вперше представила ноутбук, який здатний працювати, будучи повністю зануреним у воду.
Про це повідомляє видання GizChina.
Ноутбук Raytheon UNCIA відповідає стандарту захисту IP68 і здатний працювати при попаданні на нього води. Раніше таку технологію застосовували переважно для смартфонів, але ніяк не для ноутбуків та іншої оргтехніки.
Під час презентації ноутбук був спеціально занурений в прозорий резервуар з водою, після чого пристрій продовжував справно працювати.
Разом з тим, не дивлячись на публічну демонстрацію, про апарат поки що відомо досить мало.
UNCIA володіє досить компактними характеристиками.
Наприклад, його товщина - всього 12,7 мм. Діагональ екрану складається 13 дюймів. І важить мало - 1,1 кг.
Ноутбук оснащений процесором Intel Core i7-8550U, що працює на частоті до 4 ГГц.
Також повідомляється, що з метою можливості занурення пристрою під воду, в ньому відсутні кулери, тому, його енергоспоживання становить лише 15 Вт.
Тому, що для того, щоб ноутбук міг прослужити якомога довше, його необхідно періодичний охолоджувати у воді.
Крім того, деякі оглядачі припускають, що на China Joy 2018 був представлений не готовий продукт, а лише прототип, який з часом буде вдосконалений.
Джерело:golos.ua

Компанія Samsung Electronics представила на виставці Consumer Electronics Show (CES) 2018 у Лас-Вегасі 146-дюймовий модульний телевізор на базі технології MicroLED, який отримав назву «The Wall» (стіна).

На відміну від OLED, технологія MicroLED використовує не органічні світлодіоди, а діоди на основі нітриду галію, розмір яких не перевищує 100 мкм, що тонші за людську волосину. А на відміну від рідкокристалічних дисплеїв, технологія MicroLED не вимагають підсвічування, так як кожен піксель випромінює світло самостійно.

Samsung заявила, що телевізори на базі MicroLED є енергоефективними і довговічними. Завдяки модульній конструкції і відсутності рамок користувачі зможуть за бажанням коригувати розміри телевізорів і встановлювати їх в будь-якому приміщенні з урахуванням його розмірів.

Південнокорейська компанія в даний час поставляє модульні LED-панелі для використання в бізнесі. Її світлодіодні табло можна також побачити на бейсбольних стадіонах.

В ході CES 2018 компанія продемонструє нову серію QLED-телевізорів, включаючи 85-дюймову модель з підтримкою штучного інтелекту, який використовується для перетворення зображення низького дозволу в 8К. У ній автоматично коригується яскравість, контраст і розмиття відео низької якості з використанням фільтра для перетворення його в супер якість. Для цього процесу використовується база даних з мільйонів відеороликів, які були піддані аналізу.

Сьогодні в Україні пройшла масова хвиля заражень комп'ютерів черговим вірусом-шифрувальником, постраждало значна кількість українських компаній.

Вірус Petya A захопив Україну: як він працює і як захиститися від хакерської атаки.

Компанія "Інтелтелеком" (ТМ Giraffe) спільно з компаніями Ericsson і Huawei провели перше в Україні тестування технології зв'язку четвертого покоління - LTE TDD в діапазоні 2300 МГц.

Як робити покупки в інтернет-магазинах так, щоб не натрапити на шахраїв і не втратити свої гроші? Є кілька нескладних правил щодо цього, які, можливо, стануть вам у пригоді.

Дрон може розвивати швидкість до 160 км/год, а управляється виключно з диспетчерського центру